Škola smyku

Škola smyku

 

ASIC s.r.o. spolupracuje po delší dobu  se dvěma významnými centry pro výcvik bezpečné jízdy  v Německu.  Sachsenring a Car-Pro. Pracovníci – instruktoři jsou často bývalými závodníky a  patři ve svém oboru ke špičce. V těchto školících střediscích projdete důkladným odborným tréninkem. Naučíte se zvládat vozidlo v mezních situacích,  vaši trenéři vás poučí o tom, jak jezdit úsporně. Obě centra pamatují i na seniory, nebo samotné ženy, které nemají dost sebedůvěry. 

Výcvikem zde procházejí řidiči záchranné služby, hasiči i policie. Služby těchto pracovišť využívají i firmy pro své zaměstnance. Jednotlivé programy výuky  jsou odstupňovány podle náročnosti. Dnes, kdy se na silnicích stále častěji objevují bezohlední amatéři, na které je zákon krátký, je dobré být lepší, než oni.

Ochráníte sebe i svoji rodinu.

 

N E P Ř E H L É D N Ě T E : 

Dne 7.6.2015 úspešně proběhl první kurs tréninku bezpečné jízdy v českém jazyce v tréninkovém středisku Car-Pro v Görlitz. I přes počáteční rozpaky a nedůvěru kurs proběhl k všeobecné spokojenosti, všichni odcházeli obohaceni o další řidičské zkušenosti a někteří byli doslava nadšeni. Přečtěte si některé jejich komentáře:

"Z tréningu jsem si odnesla spoustu pozitivních informací a hlavně jsem si
to užila do posledního momentu. Personál byl super, nic nepotřebného a
nezajímevého neříkali. Opravdu to možná bude znít jako laciná reklama,
ale z mého úhlu pohledu, zrovna toto školení je super pro začátek, na
kterém se dá stavět. Ano uznávám, že pro nějaké "staré pardály za
volantem" co mají pocit co všechno znají a všechno ví, to ze začátku mohlo
připadat jako nuda.... tak po pár jízdách uznali ,že právě tyto začátky
jsou stavěním abecedy pro bezpečnou jízdu a pro správný požitek z jízdy,
kdy mám pocit, že auto mám opravdu ve svých rukou já jako řidič.... a to
je teprve začátek. Co po takovém 4-tém, nebo pátém tréningu... pak si
možná můžu říct..... své auto mám ošahané a mohu předvídat jak se
zachová....
Mockrát děkuji za tuto možnost si to zkusit. Určitě budu jezdit mnohem rozvážněji a opravdu všude doporučovat.
Přeji spoustu bezpečných cest za volantem a spousty nadšenců se učit.... děkuji"

 

"Vše bylo OK,příjemné prostředí i vyučující."

 

"Chtěla bych poděkovat za účast na TRÉNINKU BEZPEČNÉ JÍZDY v Görlitz. Během tohoto tréninku jsem se dozvěděla víc důležitých věcí, než kdysi v autoškole a během své řidičské praxe. Tyto tréninky by měli povinně absolvovat všichni absolventi autoškoly, hned by bylo na silnicích bezpečněji. Trénink byl super, instruktoři byli super, postaráno o nás bylo super, jen to, že nám auto vypovědělo službu a my musely s dcerou odjet dříve, nám pokazilo celkový dojem, ale naštěstí nás odtáhli, spravily se brzdové hadičky a jezdíme dál. Ještě jednou moc děkuji za příjemně a efektivně strávenou neděli a přeji hodně dalších takových bezva akcí."

 

 "Moc děkujeme za tak krásně prožitý víkend. Byl to pro nás neskutečný zážitek, o kterém se pořáda bavíme. Opravdu nelitujeme nedělního volného času. Naopak. My jsme nenároční a proto jsme si žádné záporné dojmy domů nepřivezli. Moc rádi bychom si ušetřili peníze a jeli na další trénink". 

 

 

 

Trénink bezpečné jízdy - tréninkové středisko Car-Pro v Görlitz

Jsme patrně první a jediní, kdo v Sasku pořídil pro nákladní a dodávková vozidla do 40 t i pro autobusy pro nácvik zvládnutí smyku zařízení, kterému se říká smyková deska (stav 12/2014). V letošním roce začínáme s tímto špičkovým tréninkovým doplňkem a tím se zařazujeme do vyšší třídy mezi výcvikovými centry. Jedná se o desku, která umí při přejetí vozidlo prudce a krátce nadhodit nebo posunout a tím je uvést do nestability. Toto zařízení je vhodné osobní auta, nákladní a dodávková vozidla i pro autobusy. První testy v prosinci 2014 proběhly - nebo snad lépe řečeno: smykovaly?

 

Smyková deska pro osobní vozy, dodávky, nákladní auta a autobusy v Sasku - prémiová  dávka adrenalinu pro všechny správné řidiče!

Výcvik bezpečné jízdy pro řidiče osobních aut

Co vás čeká: zábava a akční napětí – 2 představy , které se vám po dokončení instalace naší smykové desky, která je již od prosince roku 2014 v našem centru. Jde o zcela nový rozměr pojetí výcviku získávání správných reflexů. Jde o masívní posuvnou desku, která má schopnost při přejetí vozidlem změnit svoji stabilitu a vozidlo lehce nadhodit a uhnout nepatrně ze směru jízdy. Řidič je v tu chvíli podroben náročné situaci, kdy musí nestabilní vůz zvládnout a udržet jej  v přímem směru, aniž by udělal hodiny.

Pro ty, kteří chtějí svým přátelům zprostředkovat tento neobvyklý zážitek, máme připraveny  dárkové poukazy. Zájemci z řad řidičů autobusů a  nákladních vozidel, kteří by chtěli absolvovat tento výcvik se mohou osobně u nás informovat a připadně získat další poznatky a rady.

Jaká očekávání se vám u nás vyplní?

Smyslem tohoto výcviku je primárně vštípit uživateli vozidla vlastnosti, které uplatní při běžném silničním provozu. Při výcviku se nebere v úvahu, zda je účastník teprvě krátce za volantem, nebo patří mezi  ostřílené jezdce. Naší úlohou je někdy formou zábavy, jindy třeba napětím ze zvládání disciplín docílit toho, aby si účastník kurzu uvědomil své limity. Takový řidič u nás získá zkušenosti a návyky zvládání vozidla v nestabilních situacích, se kterými se v běžném provozu a v reálných rychlostech může náhle střetnout. Touto cestou dostává řidič možnost projít úkony, kterými nebezpečnou situaci rychle ukončí a vozidlo navede do původním směru.

Náš výcvik probíhá ve třech stupních:

Level 1: trénink účastníků bez předchozí výuky a výcviku, bez ověření vlastních schopností souhry s vlastním automobilem na smykové desce při nižším výkonu zařízení.

Level 2: trénink účastníků, kteří absolvovali trénink; Active Safety - Level 1 v posledních třech letech. Vyšší stupeň rychlosti, další disciplíny – např aquaplaining a navyšování náročnosti; nácviku přejezdu smykové desky při vyšším výkonu.

Level 3: trénink účastníků, kteří prošli výcvikem Active Safety – Level 2 v posledních třech letech. Zvýšení rychlosti vozidla, další prvky nácviku s důrazem na zvládání zatáček, nárůst zátěže výcviku a trénink naučených schopností. Zvýšená frekvence přejezdů při nastavení smykové desky do náročného režimu. 

Kolik stojí trénink bezpečné jízdy Active Safety pro osobní vozidlo

Pro účastníky výcviku v 1. stupni € 140,- / ve 2. stupni € 160,- / ve 3. stupni € 180,- na osobu s jedním vlastním vozidlem ve výcvikovém centru bezpečné jízdy Car-Pro Drom v Görlitz. 

Jaké výhody vám výcvik přinese?

Pokud se vám po našem výcviku bude úspěšně dařit zvládnutí nehodových a mezních situací, jistě si uvědomíte i míru výhod vzhledem k nákladům při případném léčení nebo investicím vloženým do oprav vašeho automobilu.

Jak výcvik probíhá?

Doba trvání asi 8 hodin při max 12 účastnících. Volné termíny na poptávku nebo na internetu. Výcvik lze provádět i v sobotu, nebo v neděli.

Level 1 pro začínající a opakující: obeznámení s teorií jízdy, bezpečná pozice na sedadle vozidla, slalom, brždění na neklouzavém povrchu a naopak na kluzké vozovce. Vyhýbání se překážkám, zkušenost po najetí vlastním autem na smykovou desku. Při přejíždění smykové desky v režimu, kdy záď vašeho vozidla bude lehce odhozena a auto v tu chvíli destabilizováno. Jenom žádné obavy, vždy jsme na blízku. A znáte to: každý se zatočí! 

Level 2 pro pokročilé: V rámci výuky bezpečného řízení vozidla Active Safety „Level 2“ získáte ve vlastním vozidle během první části dne důležité návyky, které jste se naučili v Active Safety “ Level 1“ - prvním stupni tréninku. Přitom posunujete své schopnosti zrychlením jízdy a vyšším stupněm obtížností úkolů stále dále. Aquplaning a jiné nástrahy už vás nepřekvapí. Při přejezdu přes smykovou desku už to bude malinko obtížnější. Zadek auta poskočí o dost silněji, než ve stupni 1. Trénink ve stupni 2 je podmíněn absolvováním prvního stupně nejdéle před 3 lety. 

Level 3: Trénink v tomto režimu už je náročný a určený těm, kteří se chtějí zařadit mezi profi řidiče. V rámci výcviku na stupni 3 Active Safety „Level 3“ projdete v první části dne se svým vozidlem procvičením důležitých vlastností, které jste se naučili při absolvování výcviku „ Active Safety „ Level 2“. Čeká vás náročná činnost, při které dosáhnete dalšího stupně zdatnosti. Zvýšená rychlost vozidla a narůst obtížnosti jednotlivých úkolů a další nelehká práce za volantem. Především si natrénujete svižný průjezd zatáčkami na suché i kluzké vozovce. Vaše auto se vydá opět přes smykovou desku, ale tentokrát to už nebude jako v prvním stupni. Zadek vám ustřelí až na hranici fyzikálních možností. Ale v tu chvíli už budete mít za sebou řadu úkolů, které jste absolvovali jako přípravu na své finále! Trénink ve stupni 3 je podmíněn absolvováním Active Safety Level 2 v posledních 3 letech. 

Riskujete, máte už dost najeto ?

Při výcviku jde o druh tréninku, který je již přes 20 let nabízen v řadě zemí Evropy. Každoročně se tisíce řidičů podrobí přejezdu na smykové desce aniž by „jezdec nebo jeho koně pod kapotou“ utrpěli nějakou škodu. Upřímě řečeno, na základě získaných zkušeností vám chceme prozradit pár zvláštností a fint, které jsme sami získávali na jízdní dráze. Trenér vás během dne podrobně seznámí se zvláštnostmi tréninku, probere s vámi eventuální nástrahy a možná nebezpečí. Před samotnou jízdou si procvičíte manévry, které vám budou při přejezdu smykové desky velice k užitku. Z tohoto důvodu a pro vaše bezpečí jsme vyvinuli právě 3 stupně, ve kterých jste budete podrobeni různým úkolům vedoucím často k chybným reakcím. Díky možnosti nastavení obtížnosti smykové desky a při omezené rychlosti jste se krok za krokem sžijete s výcvikem a jeho režimem. Naše zařízení je instalováno na základě obecně platných standardních podmínek a jeho provoz nastaven tak, aby řidič v případě chybného manévru měl vždy dost místa pro vyjetí z dráhy. Pokud i přesto se svým vozidlem havarujete, je úhrada utrpěné škody na vámi zvolené pojišťovně a na rozsahu vašeho pojištění, protože se jedná o výcvik v centru výcviku bezpečné jízdy - Car-Pro Fahrsicherheitszentrum a nikoliv o organizovaný závod nebo soutěž, při které má být dosahováno co nejvyšší rychlosti.

Nelze zcela vyloučit, že se naproto vyjímečně a ojediněle u několika málo typů vozidel může přihodit, že ve chvíli přejetí při silnějším a intenzívnějším posunu smykové desky, který lze očekávat v tréninku zejména u stupně 3, mohou projevit nějaké reakce plynoucí ze samotných zařízení, která jsou ve vozidlech nainstalována. Jedná se třeba o asistenční systémy, které pomáhají zvládnout vozidlo při kolizích. Reakce těchto systémů může krátkodobě způsobit chybné úkony u některým agregátů, někdy se rozsvítí veškeré osvětlení vozu apod. Tyto závady však lze odstranit. Centrum výcviku Pro-Car však na základě všeobecných obchodních podmínek nemůže za toto nést odpovědnost. Protože vědomě nepracujeme s vodními překážkami, které tvoří tryskající voda pod tlakem, je možné, že jejich přejetí může dojít například k aktivaci airbagu nebo případně poškození vozu proudem vody.  

Čemu byste měli ještě věnovat pozornost?

Všechny tréninky probíhají za každého počasí. Doporučujeme tedy oblečení do větrného a nevlídného počasí. Prosíme o bezpodmínečné dodržení nástupu na místo tréninku nejméně 15 minut před začátkem výcviku. Pozdější zařazení do výcviku není z důvodu naplánované výuky možné.

 

Rádi Vám sdělíme další podrobnosti nebo přímo rezervujeme konkrétní termín. Neváhejte ná kontaktovat na info@asic.cz nebo +420 602 403 932.